Aktualności

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie informuje o możliwości skorzystania z pomocy specjalistów w Punkcie Pomocy Rodzinie przy ul. Kołobrzeskiej 28, dyżury pełnią:

- Psycholog Agnieszka Janek- w każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr telefonu: 790-888-167, bądź po umówieniu terminu osobiście w siedzibie GOPS lub pod nr telefonu 94 35 84 558

- Psycholog Joanna Dobrowolska - w piątki od godz.15:00 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr telefonu: 512-268-610, bądź po umówieniu terminu osobiście w siedzibie GOPS lub pod nr telefonu 94 35 84 558

- Terapeuta uzależnień Jolanta Marszał- w każdy drugi wtorek i czwartek w godzinach od 08:00 do 11:00, telefon do kontaktu: 503-003-431 (w dniach przyjmowania terapeuty) 

- Terapeuta rodzinny Justyna Falko- po wcześniejszym umówieniu terminu osobiście w siedzibie GOPS lub pod nr telefonu 94 35 84 558


Na terenie gminy Dygowo został powołany Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy. Do zespołu można zgłaszać wszelkie sprawy związane z przemocą w rodzinie, w tym celu należy złożyć wniosek o zwołanie posiedzenia zespołu.
Druki wniosków dostępne są w zakładce Dokumenty do pobrania - Zespół Interdyscyplinarny, w siedzibie GOPS w Dygowie, u terapeuty i prawnika w Punkcie konsultacyjnym dla Osób uzależnionych i współuzależnionych oraz dla ofiar przemocy.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie informuje, że osoby mające problem alkoholowy oraz rodziny w których występuje ten problem mogą skorzystać z nieodpłatnych porad terapeuty uzależnień, który przyjmuje w budynku byłego Ośrodka Zdrowia w Dygowie ul. Kołobrzeska 28 - I PIĘTRO w każdy drugi wtorek i czwartek w godzinach od 08:00 do 11:00.
 



OGŁOSZENIE 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych 
w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2009–2017 r. Jednym z warunków do spełnienia jest obligatoryjne ubezpieczenie przynajmniej jednego z rodziców (opiekuna prawnego) w KRUS, a także na rehabilitację może zostać skierowane dziecko, o którym mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy 
z dnia 20 grudnia 1990 r o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2023 poz. 208 i 337). Podstawą skierowania dziecka jest wniosek o rehabilitację leczniczą/turnus regeneracyjny  stanowiący załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 grudnia 2022 r. w sprawie warunków rehabilitacji leczniczej i turnusów regeneracyjnych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2757). Do wniosku obligatoryjnie powinien zostać dołączony:

  • formularz z dodatkową informacją o stanie zdrowia dziecka 
  • formularz dotyczący informacji podawanych w przypadku pozyskiwania danych osobowych od osoby, której danej dotyczą 
  • oświadczenia rodzica/opiekuna dotyczącego zgody na udzielenie wszelkiej pomocy przedmedycznej i medycznej w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w trakcie podróży na turnus rehabilitacyjny do CRR KRUS oraz w drodze powrotnej.

Centra Rehabilitacji Rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę medyczną oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Druki dostępne są w Oddziałach Regionalnych i Placówkach Terenowych KRUS. Wypełniony wniosek o rehabilitację leczniczą/turnus regeneracyjny wraz 
z formularzami należy złożyć w placówce KRUS właściwej ze względu ma miejsce zamieszkania rolnika w terminie określonym przez jednostkę. 

WIĘCEJ INFORMACJI WRAZ Z WYMAGANĄ DOKUMENTACJĄ ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE „Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2024 roku - Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Portal Gov.pl (www.gov.pl)”.